Touren TF96 3296 20x9 5x120 35 ET 72.56 CB Black Machined (3296-2912MB35)
Touren TF96 3296 20x9 5x120 35 ET 72.56 CB Black Machined
Click below to select wheel size
Qty:
Price:
each
Part No: 3296-2912MB35
In Stock
Use Coupon Code - lugnutsClick to copy - for SPECIAL DISCOUNT!
  • Wheel Type
    • Custom Wheel
  • Brand
    • Touren
  • Diameter
    • 20 inch
  • Width
    • 9 inch
  • Model
    • TF96 3296
  • Simple Finish
    • Black
  • Finish
    • Black/Machined
  • Material
    • Aluminum
  • Structure
    • 1-Piece
  • Bolt Patterns
    • 5x120
  • Bolt Holes
    • 5
  • Backspace
    • 6.38 inch
  • Hub Bore
    • 2.86 inch or 72.56 mm
  • Center Cap
    • Included
  • Load
    • 1800 lbs
  • Offset
    • 35 mm